Skip Navigation LinksAna sayfa
Skip Navigation Links.
Yazarlar

Nurettin İNCE
ÜRETİCİMİZ BİLİMLE BULUŞMALI

        Oda Haritası         HyperLink
   

Kuru Çayda Pazar Ziraat Odası Markası!

 Pazar Ziraat Odası’nın yeni dönem çalışmaları hız kazandı.

 Pazar Ziraat Odası’nın yeni dönem çalışmaları hız kazandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Pazar Ziraat odası Başkanı Nurettin İnce “Yeni dönem çalışmalarımızın içinde bulunan kuru çayda markalaşma süreci tamamlanmış olup kuru çay piyasasına adım atmış bulunmaktayız. Bu çalışmalarımız ziraat odamızı marka haline getirerek hem üreticilere hemde tüketicilerimize fayda sağlıyacaktır.

Oda olarak bir çay da değil zeytinyağı,  zeytin  ,yöresel balımızı ve diğer ürünleride direk üreticiden alıp markamızla  sağlıklı kaliteli mallarımızla tüketiciyi buluşturacağız.

Çayda ve ürünlerde kalite ön planda tutulmaktadır.Kuru Çay piyasasındaki yerimizi alıp satışımıza göre daha değişik yatırımlara gireceğiz.Piyasa olmadan üretmek sonuç değildir.Piyasaya sürdüğümüz çaylar kaliteli olup sektördeki söz sahibi olan firmalarla iş yapacağız.

‘’PAZAR ZİRAAT ODASI’’ markasına tüm hemşerilerinizin ortak bir değeridir.Hemşerilerimizin sahip çıkması ve bizlere destek olması gerekiyor.Bu marka Pazar çiftçisinin ortak markası dır.’’

Detay için tıklayınız
Pazar Ziraat Odası Başkanlığı Basın Bülteni;

 

Pazar ziraat odası başkanlığı olarak yaş çay sezonunun başlaması nedeniyle ilçemizde ki çay toplama yevmiye fiyatları aşırı derecede yükselmesi sonucu ziraat odası başkanlığımız ve kaymakamlığımızın da desteği ile çay toplama ile ilgili sorunları gidermek için proje hazırlamış bulunmaktayız.

Hazırlanan proje gereği  kaymakamlığımız,valiliğimiz, muhtarlarımız, ilgili kuruluşlarla,ilimizdeki ziraat odası başkanları ile yapılan toplantılar sonucunda ilçemiz için hazırlamış olduğumuz projemizi uygulamaya geçtik.

Projemizin uygulanması ile ilgili çalışmalarımız aşağıdaki gibi devam etmektedir;

1.      Aşamasında ilçemizde yerli  çay işçisi olarak çalışacak işçi aramasına geçildi.

2.      Gürcü işçilerin bölgemizde çay bahçelerinde kontrollü çalışmaları için  başbakanlık  tarafından yayınlanan 2017/6  sayılı genelgesinin yaygın olarak uygulanması ve kaymakamlıkların muafiyet belgesi düzenlemesi için valimizin başkanlığında  toplantı yaparak  sorunlarla ilgili olarak taleplerimiz iletilmiştir.

3.       Gürcü  vatandaşı olarak çay toplayan  işçilerimizin alternatifi olarak batman ziraat odasınca tavsiye edilen batmanlı işçi vatandaşlarımızı ilçemize getirerek köyünde barınma yerini temin eden ve bu projede yer almak isteyen muhtarlarımızla birlikte çalışmalarımıza başladık.

Detay için tıklayınız
Pazar Ziraat Odası Başkanlığının gübre satışları devam etmektedir

 

‘’2019 yılı kimyasal ve organik gübre satışlarımız devam etmektedir..Ziraat odası olarak ilimizde geniş çapta peşin ve vadeli  ucuz gübre satan tek ziraat odasıyız.2019-2022 yılları döneminde Pazar ziraat odası olarak ilklere imza atmayı planlamaktayız.Arıcılık,kadın çiftçilerimizin üretime katkısı,kapama bahçe kurulması  ürün pazarlama gibi konularda proje çalışmalarımız olacaktır.

Çiftçilerimizin iş bankasından alacağı imece kart ile alacağı gübre ve diğer malzemelerde  vade farkı ödemeden   ziraat odamızdan  mal alışı yapabileceklerdir.’’ Diye  sözlerini bitirdi.

Detay için tıklayınız
Pazar Ziraat Odası o laboratuvarı üniversiteye devretti

2012 yılında Pazar Ziraat Odası bünyesinde kurulan ve faaliyette bulunduğu 4 yılda yaptığı 5000’e yakın toprak analizi ile önemli derecede çitçiye katkı sunan laboratuvara daha geniş bir çalışma boyutu kazandırmak için gerekli çalışmaları yaparak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi rektörlüğü ile ortak protokol imzaladıklarını söyleyen Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce “Önemli bir ortak çalışma protokolü imzaladık. Bu proje bir yıldır aklımda olan bir çalışmaydı. Son iki ayda işleri hızlandırıp bu protokolü imzaladığımız için oldukça mutluyum. Sorumluluğu bizde olan laboratuvarımızı Pazar Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesine devrettik. Bu devir işleminde çiftçimize vermiş olduğumuz hizmete devam etmekteyiz. Çiftçimiz toprağını tarlasından alıp Ziraat Odasına getirecek. Biz de çiftçimizden gerekli bilgileri alacağız ve toprak analizini ücretsiz yaptırmış olacak.” dedi.

Detay için tıklayınız
Pazar'da orman arazilerinde yaşanan sıkıntılar ele alındı

 Pazar’da ormanla sıkıntısı olan çiftçilerin meselelerini çözmek için Pazar Öğretmenevinde, Pazar ziraat Odası Başkanlığı tarafından geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. Orman ve su işleri Bakanlığı Trabzon Bölge Müdürü Mümin Dönmez ve ekibinin de katıldığı toplantıda, Ardeşen ve Çamlıhemşin ziraat odalarının başkanları, Çaykur Genel Müdürlüğü Tarım Daire Başkanlığından şube müdürleri, Pazar’daki çay fabrika müdürleri, Pazar İlçe Mal Müdürü, Pazar Kadastro Şefi ve muhtarların iştirakleriyle sıkıntılar ele allındı.Pazar ilçesinin köylerinde ve bölgede kadastro çalışmalarında tarım arazilerinin orman olarak hazineye kayıt edilmesi sonucu çaylıkların ruhsatlarının iptal edilmesi, dolayısıyla da çay müstahsillerinin mağdur olması sonucu 2/B ve hazine arazilerinin ruhsatlandırma konularının ele alındığı toplantıda, teknik kişilerce de değerlendirme yapılarak çözüm önerileri tartışıldı.Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce, toplantının açılış konuşmasında, ilçede yaşanan sıkıntının çözüme kavuşturulması için konunun paydaşlarını bir araya getirdiklerini ve burada alınacak kararlar ile meseleyi çözmek istediklerini söyledi.Orman ve su işleri Bakanlığı Trabzon Bölge Müdürü Mümin Dönmez de yaptığı konuşmada, kendisinin Ordulu olduğunu ancak babasının memuriyeti dolayıyla çocukluk ve ilkokul döneminin Fındıklı ilçesinde geçtiğini ifade ederek, bölge şartlarına vakıf olduğunu ve sıkıntıların çözümüne katkı için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Detay için tıklayınız
   
 

Copyright © 2008 
tolgacanca@msn.com